Göz Kremleri Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Göz çevresi vücudumuzun en ince, en hassas bölgesidir. ve kırışmaya çok müsaittir. Bundan dolayıdır ki yaşınız ile ilgili gerçeği hemen ele verir. Okadar nazik bir yapıya sahiptir ki, bu bölgeye kremi uygulayacak olan parmağımızında o denli nazik bir yapıya sahip olması gerekir. Bu nazik parmak da yüzük parmağımızdır.

Yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklar ilk önce kaz ayaklarımızdan başlar. Tabiki sadece yaş değildir göz çevresini kırıştıran, çoğumuzun aslında yüzleşmek istemediği yaşlılık gerçeğini ortaya çıkaran. 

Çevresel faktörler (güneş, kar, rüzgar vs)

Gülümseme (kırışmasına değer)   

Nemsiz kalması (uygun nemlendiricilerin kullanılmaması)

Uykusuzluk yada çok uyumak 

Göz makyajı ve göz makyaj temizleyiciler

gibi faktörler göz çevresinin kırışmasını hızlandırır.

Göz çevresine uygun nemlendiriciler kullanılmalı. Göz çevresi kremleri genelde daha ince bir dokuya sahiptir ve daha su bazlıdır. Göz çevresine nazikçe uygulanmalı. Uygulama yaparken özellikle yüzük parmağımız kullanılmalıdır. Özellikle serçe parmağımız ve yüzük parmağımız yavaş dokunuşlar yaparlar ve naziktirler. Krem yüzük parmağımızı çok az miktar alınmalı minik dokunuşlar yaparak kaz ayaklarına kadar masaj yapılmalıdır.

Asla çok sıcak su ile yüz yıkanmamalıdır. Çünkü sıcak su cilt kurumasını arttırır. Göz makyajı mutlaka alkol içermeyen temizleyiciler ile temizlenmelidir. Örneğin bioderma sensibio h20 , uriage waterproof eye make up vs gibi misel sular tercih edilebilir.

Sabah akşam temizlenmiş göz çevresine ihtiyacınıza uygun bir göz çevresi kremi kullanmalısınız. 

Örneğin sigara içiyorsunuz cildiniz mat göz çevrenizde torbalanma koyu halkalar var ince çizgiler var : Dermaplus Md C-Lipoic Eye Therapy 15 ml, Antioksidan Göz Bakım Kremi

Göz çevrenizde nemsizlik var tek sorun nemsizlik : Bioderma Sensibio Eye Contour Gel 15 ml, Uriage Thermal Water Eye Contour Cream 15 ml,

Derin kırışıklık var çizgi açmasını istiyorsak yine dermaplus, caudalie, babe , dead sea gibi markalardan göz çevresi kullanabilirsiniz.

En derin kırışıklıklara yol açsa bile gülümsemeye devam edin...